Територіальні органи ДПС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у Полтавській області від 07.12.2016 №6579/10//16-31-13-01-26

12.12.2016

Головне управління ДФС у Полтавській області відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.10 за №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розглянуло звернення від 17.11.16  за №116 щодо оподаткування середнього заробітку працівника мобілізованого в зону АТО та повідомляє наступне.

Частинами третьою та четвертою ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року №322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП) передбачено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, та за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до ст. 163 якого встановлено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту)                         (пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

При цьому, відповідно до пп. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), зокрема, у вигляді заробітної плати.
         Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену            в ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).

Враховуючи зазначене, сума середнього заробітку, нарахована та виплачена роботодавцем працівнику, призваному на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, та за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Крім того, відповідно до пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

Ставка збору становить 1,5 відсотки об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

 

 В.о. заступника начальника                                                              Д.В.Коротюк

До списку