Територіальні органи ДПС
у Полтавській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

«ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області проведено сеанс «Гарячої лінії» щодо одноразового добровільного декларування»

02.11.2021

2 листопада 2021 року ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області проведено сеанс «Гарячої лінії» щодо запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету. На запитання платників податків відповідала заступник начальника ДПІ – начальник відділу електронних сервісів та звітності, організації роботи ЦОП державної податкової інспекції у м. Полтаві Світлана Лактіонова.

Під час розмови з громадянами Світлана Лактіонова наголосила, що необхідність подавати одноразову декларацію виникає, якщо фізична особа має активи, з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року. У разі ж якщо у платника відсутні такі активи, то подавати декларацію з нульовим значенням не потрібно.

Громадяни цікавилися чи потрібно декларувати такий вид активів, як криптовалюта. Станом на сьогодні криптовалюта в Україні не має правового статусу, зокрема відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею. Тому підстав для її відображення  в одноразовій  (спеціальній) добровільній декларації немає.

         Одночасно заступник начальника ДПІ у м. Полтаві наголосила, що громадяни самостійно приймають рішення щодо подання одноразової декларації.

На всі поставлені питання у ході «Гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства України.

 

 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»   https://t.me/infoTAXbot

Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук:

Державна податкова служба  України https://www.facebook.com/TaxUkraine

та  ДПС у Полтавській області  https://www.facebook.com/tax.poltava/

Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм https://t.me/tax_gov_ua

Державна податкова служба України You Tube youtube.com/TaxUkraine

 

         

 

ДПІ у м. Полтаві

ГУ ДПС у Полтавській області